Jak zacząć się wspinać ?

Jak się ubrać ?

Koniecznie zabierz buty na zmianę – tenisówki lub trampki oraz typowy strój sportowy – krótkie spodenki lub dresy.

Czy potrzebuję jakiś sprzęt wspinaczkowy ?

Nie potrzebujesz żadnego własnego sprzętu. Na miejscu wypożyczysz uprząż wspinaczkową. Koszt wypożyczenia to 1 zł. Instruktorzy pokażą Ci jak bezpiecznie z niej korzystać.

Czy kupując bilet mam jakieś ograniczenie czasowe ?

Nie, w cenie biletu można wspinać się bez ograniczeń do godziny zamknięcia ścianki. Nie ma też ograniczeń wejść, możesz wspinać się na każdą drogę jeśli tylko wystarczy Ci sił.

Czy muszę jakoś rezerwować miejsce ?

Nie ma potrzeby dokonywania jakiejkolwiek rezerwacji. Ścianka jest na tyle duża, że dla każdego znajdzie się miejsce.

Czy muszę przyjść z kimś czy mogę sam / sama ?

Jak najbardziej można przyjść sam / sama. Operator ścianki wskaże Ci drogi wspinaczkowe odpowiednie dla ciebie. Będzie Cię asekurował i dbał o Twoje bezpieczeństwo.

Czy mogę samodzielnie asekurować innych ?

Oczywiście ! W każdej chwili możesz zrobić podstawowy kurs asekuracji na wędkę. Takie szkolenie trwa około 30 minut i kosztuje dodatkowo 10zł. Po ukończeniu szkolenia możesz samodzielnie asekurować swoich znajomych, a twoi znajomi Ciebie. Jesteście wówczas niezależni od operatora ścianki.

Czy wspinaczka jest niebezpieczna ?

Nie, wspinaczka na ściankach wspinaczkowych przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa jest całkowicie bezpieczna. Operator ścianki poinformuje Cie jak bezpiecznie korzystać z obiektu. Przez cały czas będzie dbał o Twoje bezpieczeństwo.

Czy są jakieś ograniczenia wiekowe?

Na Naszej ścianie nie ma ograniczeń wiekowych aby się wspinać, nawet 4 latki dają sobie już rade. Osoby niepełnoletnie mogą się wspinać za pisemną zgodą rodziców – można ją wypełnić na ściance. Jedynym ograniczeniem jest brak możliwości asekurowania przez osoby niepełnoletnie, które nie ukończyły 16 roku życia. W takim przypadku, mogą się wspinać na ściance jedynie przy asekuracji osoby przeszkolonej z asekuracji lub przez operatora ściany.
Dla dzieci wspinaczka jest świetną formą zabawy. Dla najmłodszych mamy specjalnie przygotowane tory wspinaczkowe z dużą ilością kolorowych chwytów. Na stronie http://cwspider.com/?p=580 zamieściliśmy kilka słów o wspinaczce dzieci.

Czy organizujemy zajęcia zajęcia z instruktorem ?

Tak, jeżeli chciałbyś uczyć się wspinaczki pod okiem instruktora możesz dołączyć do sekcji wspinaczkowych. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu po 2 godziny. W każdej chwili możesz dołączyć do jednej z już istniejących grup. Zapytaj się operatora ścianki o terminy zajęć. Jeżeli studiujesz na UTP, WSG lub WSNoZ to dzięki dofinansowaniu uczelni, na bardzo atrakcyjnych warunkach możesz dołączyć do sekcji sportowych w ramach AZS. Na sekcji nauczysz się techniki wspinaczkowej, umiejętnego poruszania się po ścianie w terenie pionowym jak i przewieszonym. Instruktor ułoży dla Ciebie odpowiedni cykl treningowy, który zwiększy twoją siłę i wytrzymałość.

Czy żeby dołączyć do sekcji muszę mieć jakieś doświadczenie ?

Nie, na sekcji nauczysz się wspinaczki od podstaw – nawet jeżeli nigdy się nie wspinałeś.

Wszelkie dodatkowy informacje udzielamy pod numerem tel. 698 860 550