Grupy zorganizowane

Centrum Wspinaczkowe „SPIDER” to jedyna ścianka wspinaczkowa w Bydgoszczy. Powstała w 2011 roku i od początku swojej działalności cieszyła się dużą popularnością. Jest jednym z najwyższych obiektów wspinaczkowych w Polsce. Mogą z niego korzystać praktycznie wszyscy bez względu na poziom sprawności fizycznej. Bydgoskie Centrum Wspinaczkowe spełnia wszelkie warunki miejsca organizującego zajęcia dla klientów grupowych. Stanowi doskonałe miejsce dla profesjonalnych wspinaczy oraz dla osób chcących się wspinać się rekreacyjnie.

Dlaczego wspinanie ?

Dzieci uwielbiają się wspinać na drzewa, murki, duże kamienie. Na ściance będą mogły spożytkować swoją energię pod okiem instruktora. Wspinanie to jedna z najbardziej wszechstronnie rozwijających form aktywności ruchowej. Młode osoby, u których dopiero kształtowane są cechy motoryczne mogą czerpać ze wspinaczki wiele pozytywnych korzyści. Oprócz harmonijnego rozwoju ciała dziecko zwiększa także poczucie własnej wartości. Uczy się przezwyciężania własnych słabości. Wspinanie wymaga także rozwagi i koncentracji. Zajęcia dla dzieci łączą elementy wspinaczki z dużą ilością zabaw około wspinaczkowych. Ćwiczenia są całkowicie bezpieczne, dostosowane do możliwości dziecka.

Nasza oferta:

Zapraszamy do udziału w zajęciach zorganizowanych dla dzieci od 7 do 16 lat. Zajęcia trwają 2 godziny – w tym czasie realizujemy program który stanowi połączeniem sportu z zabawą i jest szczegółowo dopracowany do każdego dziecka, bez względu na jego sprawność fizyczną. Program ten od 5 lat z powodzeniem realizujemy dla dzieci ze Szkół podstawowych, Gimnazjów, Młodzieżowych Domów Kultury  w ramach kolonii, półkolonii, obozów lub zajęć wf-u.

Szczegółowy program zajęć:

 • Zabawy około wspinaczkowe – powódź, kolory, przeciąganie liny itd.
 • Wspinaczka na jaszczurkę – jaszczurka ma wysokość 5 metrów, dzieci wspinają się na nią 2 razy – pierwsze wejście jest na torze łatwiejszym, drugie na trudniejszym. Zwykle jaszczurka nie sprawia dzieciom trudności, ta zabawa ma na celu obycie dziecka z wysokością i nauczenie podstaw wspinaczki.

 • Małe wahadło –  dzieci przypinane są do liny i wprowadzane na podest, animator pociągając za linę ściąga dziecko z podestu. Po kilu bujnięciach z obrotami dziecko ląduje na miękkim materacu.

 • Wspinaczka na ściankę po zwierzątkach  – jest to łatwa ścianka z dużą ilością chwytów w kształcie zwierzątek odpowiednio dobranych do wielkości dłoni małych „wspinaczy”. Ścianka ma wysokość 8 metru a dzieci wspinają się na nią po kolei.

 • Wspinaczka na dużej ścianie – dzieci wspinają się na wybrane tory na ściance o wysokości 11 metrów.

 • Duża bujawka – zabawa która jest połączeniem wspinaczki i wahadła. Dzieci tak jak przy Małym wahadle są bujane na linie, jednak żeby skok mógł dojść do skutku dziecko musi wejść do wyznaczonego miejsca na zielonej ściance.
 • Skok na cukierka – dziecko wchodzi po drabince na podest na wysokości  8 metrów, przed nim, w odległości 2 m, wisi ogromny cukierek. Dziecko musi wybić się z podestu i skoczyć na cukierka w taki sposób aby się na nim utrzymać. Młody uczestnik ma cały czas asekurację i w razie nie utrzymania lub nie doskoczenia do cukierka bezpiecznie zjedzie na ziemie. Zabawa kształtuje zwinność, koordynację i pomaga w przełamywaniu strachu.

Podczas zabawy dzieci znajdują się pod opieką wykwalifikowanej oraz w pełni przeszkolonej kadry. Zajęcia organizujemy dla grup do 30 osób. Ilość animatorów dopasowana jest do wielkości grupy. Zajęcia organizowane są przed otwarciem ścianki aby cały obiekt był do dyspozycji dzieci – codziennie od rana do godziny 14:00.

Parametry ścianki:

 • Ścianka wspinaczkowa o powierzchni ponad 650 m2. Ponad 100 dróg we wszystkich formacjach sięgających 14m długości. Znajdują się tu zarówno proste trasy wspinaczkowe z dużymi chwytami jak i bardzo wymagające drogi o dużym przewieszeniu. Obiekt został zbudowany w oparciu o międzynarodowe standardy zgodnie z europejską normą bezpieczeństwa PN-EN 12572-1:2009. Specjalny system poszycia ścianki w doskonały sposób odwzorowuje naturalną skałę.
 • Mała ścianka wspinaczkowa dla dzieci z łatwymi drogami, z chwytami w kształcie zwierzątek.
 • Wykwalifikowana kadra instruktorska – w szeregach kadry CW Spider znajdują się osoby o pełnych kwalifikacjach do wykonywania zawodu z wieloletnim doświadczeniem we wspinacze w wielu rejonach świata. Trening ze specjalistą daje poczucie bezpieczeństwa oraz gwarancję wyników pracy. Dla Nas wspinanie to przede wszystkim pasja !
 • Komfortowe zaplecze sanitarne – szatnie męskie i damskie z pełnym wyposażeniem, łazienki.
 • Miejsce przyjazne każdemu – celem pracowników Centrum Wspinaczkowego jest stworzenie miłej atmosfery sprzyjającej dobrej zabawie, ale także spotkaniom ze znajomymi i współpracownikami. Jest to miejsce, do którego każdy wraca z przyjemnością i zapałem.

ZAPRASZAMY !

Adres

ul. Świecka 8
(dojazd od strony ulicy Racławickiej)

85-048 Bydgoszcz

Otwarte

pn-pt: 14:00 do 22:00

sb-nd: 12:00 do 22:00