8 marca 2020

Bydgosko – Toruńskie Derby Wspinaczkowe – WYNIKI !

Wczoraj na bydgoskim Spiderze odbyły się pierwsze zawody w ramach Bydgosko – Toruńskich Derbów Wspinaczkowych.

Do zmagań o tytuł najlepszego wspinacza na Kujawach stanęło blisko 80 zawodników w 3 kategoriach: dorośli, dzieci w wieku 11-13 lat i dzieci do 10 lat.

Wśród dorosłych najlepsze okazały się 3 bydgoszczanki – Diana Rudenko (54 pkt.), Karolina Bieńkowska (52 pkt.) i Aleksandra Ziętek (48 pkt.). Jedna zawodniczka została zdyskwalifikowana. W kategorii Mężczyzn również bydgoski zawodnik Janek Brunke (69 pkt.) stanął na najwyższym stopniu podium. Kolejne miejsca zajmowali Adam Biegała z Inowrocławia (68 pkt.) i Paweł Kozłowski również z Bydgoszczy (67 pkt.).

W kategorii dzieci 11-13 lat po raz kolejny bezkonkurencyjna okazała się Basia Stolarska z Bydgoszczy (64 pkt). Wśród chłopców najwięcej punktów zdobył Nikodem Wilms z Bydgoszczy (72 pkt.) Na uwagę zasługuje fakt, że jest to pierwsze zwycięstwo Nikodema, a patrząc na jego formę mam wrażeni, że nie ostatnie 😉

Wśród dzieci do lat 10, zwyciężyła Laura Pawlikowska z Bydgoszczy (41 pkt.), która nie pozostawiła na rywalkach suchej nitki 😉 Wśród chłopców najlepiej poradził sobie Krzysztof Robaszkiewicz z Poznania (57 pkt.)

Przypominamy że głównym sponsorem bydgoskiej edycji Derbów Wspinaczkowych była firma OnlyBio / OnlyEco (https://onlybio.eu.com/)

Kolejne starcie w ramach Bydgosko – Toruńskich Derbów Wspinaczkowych już 28.03 w Centrum Wspinaczkowym GATO ul. Bema 23/29 Toruń