Ścianka wspinaczkowa

Ścianka wspinaczkowa

„Centrum wspinaczkowe SPIDER” to największy i najnowocześniejszy obiekt tego typu w Bydgoszczy. Jest on dostosowany dla każdej osoby bez względu na wiek czy sprawność fizyczną. SPIDER to pond 400 m2 powierzchni do wspinania i kilka tysięcy chwytów, 22 stanowiska do asekuracji oraz ponad 100 niezależnych dróg. Różne formacje: od ścianki połogiej, przez piony, przewieszenia, okapy po wspinanie w suficie. Niezbędny sprzęt wspinaczkowy taki jak uprzęże, liny czy przyrządy asekuracyjne można wypożyczyć na miejscu. Nad bezpieczeństwem czuwa nasza wykwalifikowana kadra instruktorów i operatorów ściany.


Główna ścianka

Duży wybór dróg dla początkujących i zaawansowanych. Możliwość wspinania „na wędkę” i „z dołem”. Drogi pionowe, lekko i mocno przewieszone sięgające 14m długości.


Panorama ściany

Boulderownia

Żeby się wspinać na boulderze nie trzeba używać liny do asekuracji. Ściany są tam znacznie niższe a pod nimi znajduje się gruby materac.

Panorama bulderowni

Siłownia

To idealna miejsce na przeprowadzenie rozgrzewki przed wspinaniem. Przyrządy treningowe dają możliwość wykonywania szeregu ćwiczeń specjalistycznych zwiększających siłę mięśni wykorzystywanych podczas wspinaczki. Po intensywnym treningu znajdziesz tu miejsce aby rozciągnąć zmęczone mięśnie i w spokoju zrelaksować się przy muzyce. W siłowni znajduje się również mała ścianka treningowa z dużą liczbą chwytów. Każdy początkujący powinien od niej zaczynać swoją przygodę ze wspinaniem !

Panorama siłowni