Best Of Spider II – WYNIKI !

POWROT
best-of-spider-2-small

Ogólnopolskie zawody wspinaczkowe Best Of Spider II już za nami !
17.03.2018 o godzinie 15:00 rozpoczęły się eliminacje. Wzięło w nich udział 75 zawodników z całego kraju. Rywalizacja odbywała się w 3 kategoriach – Kobiety, Mężczyźni i Dzieci do lat 14. Po 4 godzinach zmagań i zaciętej walki udało się wyłonić 5 finalistek i 8 finalistów. W kategorii kobiet do finału weszły:

Małgorzata Żubka – Bydgoszcz (48 pkt.)
Magdalena Nyrka - Bydgoszcz (46 pkt.)
Antonina Karczewska – KW Toruń (44 pkt.)
Małgorzata Piskunowicz – Bydgoszcz (39 pkt.)
Oliwia Popławska – Bydgoszcz (35 pkt.)

Finaliści w kategorii mężczyzn:

Michał Wrzesińska – KSG Direta Gniezno (50 pkt.)
Maciej Banaś – Enduro Holds (49 pkt.)
Adam Biegała – Inowrocław (48 pkt.)
Jakub Gruszczyński – Toruń (48 pkt.)
Paweł Mikołajski – Bydgoszcz (47 pkt.)
Przemysław Kocoń – Dobrcz (46 pkt.)
Paweł Kozłowski - Bydgoszcz (46 pkt.)
Kacper Zimosz – Bydgoszcz (46 pkt.)

W finale, zawodnicy mieli do pokonania 4 buldery, a na każdy z nich mieli tylko 4 minuty. Każdy „problem” pokonywany był w formule „ze strefą”, czyli zawodnicy nie widzieli jak wspinali się ich poprzednicy. Taka sama formuła obowiązuje obecnie we wszystkich zawodach rangi ogólnopolskiej i miedzynarodowej.
Pomimo zaciętej walki i niezawodnego dopingu Bydgoskiej publiczności nasi najlepsi wspinacze ulegli zawodnikom zza miedzy.
W kategorii kobiet, najlepsza okazała się Antonina Karczewska z Torunia. W kategorii mężczyzn po raz kolejny tytuł Best Of Spider wywalczył Michał Wrzesiński z KSG Direta Gniezno.

Na uwagę zasługuje bardzo wysoka frekwencja zawodników do 14 lat (23 zawodników). Specjalnie dla tej grupy wspinaczy ułożyliśmy zupełnie inne buldery, nie kolidujące z bulderami dla dorosłych. Dzięki temu najmłodsi zawodni mogli bez żadnych obaw wielokrotnie próbować swoich sił na trasach dopasowanych do ich wzrostu i umiejętności. W kolejnych edycjach zawodów Best Of Spider będziemy w dalszym ciągu wspierać tą inicjatywę, aby zachęcić jeszcze większą liczbę zawodników do startowania w tej kategorii.

W kategorii dzieci do lat 14 najlepszą zawodniczką została Malwina Piotrowska z Poznania, a wśród chłopców zwyciężył Mikołaj Sak z Torunia.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy!!!

Dokładna lista wyników do pobrania poniżej:

  • 20 marca 2018
  • 22:54