Highlina na Spiderze – co i jak…. !

POWROT
Spider- HIGHLINE - plakat - A2 - v5-page-001

Otwarcie już za nami ….

Przedstawiamy film z tego wydarzenia:

Z przyjemnością pragnę zaprosić wszystkich miłośników chodzenia po taśmie na nowo otwartego jedynego w tej części Polski i jedynego w swoim rodzaju Highlina w Centrum Wspinaczkowym SPIDER. Taśma o długości 12 m zawieszona na wysokości 10 m podniesie ciśnienie nawet najbardziej wprawionym slacklinerom. Dodatkowo taśma będzie wyposażona w górną asekurację dla osób zaczynających przygodę z Highlinem. Dla początkujących na stałe dostępny będzie 6 m slack oraz mini Highline do nauki.

Podstawowe zasady korzystania z Highlina dla osób z doświadczeniem:
1) Koszty: Do końca roku korzystacie z Highlina bez wcześniejszej rezerwacji i bez ograniczeń czasowych w cenie pojedynczej wejściówki na ściankę.
2) Formalności: Podpisujecie oświadczenie, że umiecie (zostaliście przeszkoleni) z użytkowania Highlina i chodzicie po nim na własne ryzyko.
3) Weryfikacja: Musicie pokazać operatorowi ścianki, że umiecie prawidłowo przywiązać się ósemką do lonży i że umiecie wchodzić po lonży do pozycji siedzącej. Weryfikacja odbywa się na mini Highline szkoleniowym.
4) Wchodzenie na Highlina: Na podest wchodzi się wyłącznie z asekuracją na wędkę, pod opieką operatora ścianki !, Stojąc na podeście przywiązujecie się do lonży i pokazujecie operatorowi prawidłowo zawiązany węzeł. Następnie odwiązujecie line asekuracyjną i spuszczacie ją na dół. Na podeście może przebywać tylko 1 osoba !
5) Zabronione jest stawanie na Highline bliżej niż 3 m od jego końców. Przemieszczać się po taśmie można tylko w pozycji siedzącej lub będąc pod nią.
6) Po zakończeniu korzystania należy zawołać operatora, przywiązać się do liny asekuracyjnej, pokazać węzeł operatorowi, poczekać na sygnał gotowości operatora, odwiązać lonże i zejść po drabince. Nie dopuszczalne jest odwiązywanie lonży i samodzielne schodzenie po drabince !

Osoby nigdy nie korzystające z Highlina muszą najpierw przejść szkolenie z wchodzenia po lonży. Szkolenia przeprowadza Krzysztof Metzler jak tylko zbierze się grupa min 6 osób. Koszt szkolenia to 40 zł (płatne w dniu szkolenia w siedzibie Spidera). Czas trwania – około 2 godzin. Zapisy na szkolenie można dokonywać drogą telefoniczną pod nr. 698 860 550 lub drogą mailową centrum.wspinaczkowe@gmail.com. Koniecznie proszę podać imię i nazwisko oraz nr. telefonu. Termin szkolenia będziemy ustalać telefonicznie.

Ruszamy również z zapisami na Sekcję Slackline !
Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu po zebraniu grupy min 6 osobowej. Osoby zainteresowane proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy. Zajęcia będzie prowadził Krzysztof, termin zajęć będziemy ustalać telefonicznie. Koszt zajęć to 140 zł / mc. (4 zajęcia).

ZAPRASZAMY !

  • 3 listopada 2017
  • 22:44