Kurs wspinaczki na drogach ubezpieczonych ! (9.06 – 11.06)

POWROT
jura

Zapraszamy na kurs wspinaczki na drogach ubezpieczonych dla osób początkujących w skały Jury Krakowsko-Częstochowskiej !

Czekają na Was 3 dni wspinania w 3 różnych rejonach wspinaczkowych !

Zaplanowany przez nas program kursu po drogach ubezpieczonych, przygotowuje do samodzielnego wspinania na wędkę i z dolną asekuracją po drogach wyposażonych w punkty asekuracyjne (obitych) w terenie naturalnym.

Zajęcia praktyczne przeplatane są wykładami na temat sprzętu (szpeju), rejonów wspinaczkowych, skal trudności, stylów wspinania, teorii asekuracji, etyki, niebezpieczeństw w skałkach oraz wielu innych.

Gwarantujemy masę wspinania i świetną zabawę !

Obojętnie czy wspinałeś się już na ściankach, w skałkach na wędkę, czy jest to Twoja pierwsza przygoda ze wspinaniem. Kurs wspinaczki po drogach ubezpieczonych jest najbardziej odpowiednim szkoleniem dla osób chcących rozpocząć swoją przygodę ze wspinaniem w skałkach.

Podczas kursu dużą uwagę będę przykładał do techniki poruszania się w różnych formacjach (płyta, zacięcie, komin, rysa itd), odpowiedniego ustawienia ciała i pracy nóg.

Program wyjazdu:

1. Zapoznanie się ze sprzętem niezbędnym do wspinania w skałach.

2. Zagrożenia terenu skalnego; zasady bezpieczeństwa.

3. Nauka „operacji sprzętowych” wymaganych we wspinaczce skalnej – przewiązywanie liny przez ring zjazdowy, zdejmowanie ekspresów podczas opuszczania, rozwiązywanie sytuacji awaryjnych.

4. Zapoznanie się z najatrakcyjniejszymi rejonami skalnymi w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

5. Nauka techniki wspinania w wapieniu.

6. Wspinaczka na drogach ubezpieczonych w różnych formacjach skalnych : płyty, rysy, kominy itp.

7. Podstawy technik linowych – zjazdy na linie w wysokim przyrządzie (gotowe stanowiska zjazdowe), podchodzenie po linie.

8. Węzły i ich zastosowanie: ósemka, kluczka, flagowy, podwójny zderzakowy. Zwijanie i przenoszenie liny.

9. Skale wspinaczkowe obowiązujące w Polsce.

10. Zasady uprawiania wspinaczki w Polsce.

11. Ballady i legendy skalne przy ognisku ;)

Cena: 350 zł

Cena obejmuje cały sprzęt za wyjątkiem butów wspinaczkowych, opiekę i przewodnictwo instruktora oraz ubezpieczenie. Cena nie zawiera noclegów, wyżywienia oraz dojazdu.

Koszty dodatkowe:

• dojazd – oferujemy transport z Bydgoszczy i okolic w Jurę Krakowsko-Częstochowską, przejazdy pomiędzy rejonami wspinaczkowymi i powrót do Bydgoszczy w cenie 70zł/os.

• noclegi – pole namiotowe na terenie ośrodka agroturystycznego w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej 15zł/noc, kwatera 35zł/noc (2 noclegi)

• wyżywienie – we własnym zakresie, dostęp do kuchni i sklepu.

Całkowita liczba miejsc: 4

Fotorelację z wyjazdu można przeczytać na stronie:

http://www.sibierskifoto.com/blog/?p=1235

Zdjęcia z wybranego kursu są dostępne pod adresem:

http://cwspider.com/?page_id=634

Zapisy oraz pytania można kierować na adres centrum.wspinaczkowe@gmail.com, pod numerem telefonu 698 860 550 lub w siedzibie CW Spider

  • 1 czerwca 2017
  • 11:45